Jeugdzorg: Zorg met verblijf

Wat we doen

Jeugdzorg: Zorg met verblijf

Bij Zorggoed de Zegger wonen jeugdigen die, om verschillende redenen, niet genoeg hebben aan alledaagse opvoeding. De verhouding draaglast – draagkracht is niet in balans. Deze jeugdigen vragen om een specifieke opvoeding. 

Jeugdigen kunnen verblijven op diverse groepen die Zorggoed de Zegger kent. We hebben twee woongroepen en twee verblijf-behandelgroepen. We bieden zowel kort- als langdurig verblijf. Eén woon- en behandelgroep is bedoeld voor jongeren van 8 tot ongeveer 15 jaar, en de andere woon- en behandelgroep is voor jongeren van 14 tot 18 jaar. Daarnaast is er de mogelijkheid om door te stromen naar onze 18+ locatie. Dit is echter alleen mogelijk als de jongere reeds op een van onze groepen verblijft en wij inschatten dat de 18+ locatie geschikt is. 

Welke groep het best passend is? Dat is afhankelijk van de context. We bepalen dit samen met ouder(s)/verzorger(s) en onze GZ-psycholoog. Bij de plaatsing houden we rekening met groepsdynamiek, benodigde dagstructuur en individuele doelen. 

Binnen de groepen hanteren we een dagelijkse routine die overzicht en duidelijkheid biedt. Ook zijn er huisregels waaraan we ons houden. De dagelijkse routine en geldende huisregels zijn in lijn met de groep waarop het kind verblijft en sluiten daarmee aan bij de ontwikkelingstaken en ondersteuningsbehoefte van de jeugdige. We vinden het belangrijk een omgeving te creëren waarin de jeugdige zich optimaal kan ontwikkelen. Daarom bieden we een landelijke en huiselijke sfeer met voldoende leef- en speelruimte. 

Wij bieden een (ortho)pedagogische behandel- en leefklimaat, waarbij iedere jeugdige een eigen behandelplan heeft. We werken groepsgewijs en individueel aan de persoonlijke doelen van de jeugdige. Dit doen we door middel van mediërende behandeling en behandeling op maat (hierbij kun je denken aan psycho-educatie, gedragstherapie, vaktherapie en sociale vaardigheidtraining). Een veilig en stabiel leefklimaat is een basisvoorwaarde voor effectieve behandeling. Wij gebruiken de richtlijnen voor jeugdhulp en jeugdbescherming als uitgangspunt in ons dagelijks werk.